Naše služby

Dentálna hygiena

Dentálna hygiena

Kompletná dentálna hygiena pre váš zdravý úsmev a pravidelnú starostlivosť.

Dentálna hygiena je tou najlepšou prevenciou pred vznikom kazov, parodontálnych ochorení a v neposlednom rade skvelým riešením estetickej stránky Vášho úsmevu. Profesionálna dentálna hygiena v kombinácii s vhodnou spoluprácou klienta zaručuje zdravé a krásne zuby. Počet sedení určuje dentálna hygienička po stanovení diagnózy a zhodnotenia zdravotného stavu.

Výkony:

Komplexné vyšetrenie dutiny ústnej - anaméza, analýza OPG snímky (3D), priamy pohľad intraorálnou kamerou, parodontálne vyšetrenie, oboznámene klienta s aktuálnym stavom.

Piezon ultrazvuk - odstránenie hrubých nánosov zubného kameňa v topickej anestéze.

Deep scalling - ručné odstraňovanie zubného kmeňa a povlakov nad aj pod úrovňou ďasna (parodontálne vačky) použitím špeciálnych nástrojov.

Air flow ONE - terapia biofilmu – liečba a estetika. Dezinfekcia a aplikácia antiseptických prípravkov a leštenie skloviny.

Polishing - odstraňovanie pigmentácií použitím profylaktyckých pást a prípravkov na hypersensitívnu sklovinu.

Remineralizácia - ošetrenie skloviny použitím špeciálnych krémov, gélov a lakov na jej posilnenie a ako prevencia pred vznikom zubného kazu.

Motivácia a inštruktáž - priama práca s klientom – výber vhodných pomôcok na každodennú starostlivosť podľa daného stavu, výber veľkostí, typov, postupy, techniky – efektivita, doporučenie chemických produktov - ak to stav vyžaduje.

Výživové poradenstvo - vysvetlenie vplyvu potravín a nápojov na zubnú sklovinu, vhodnosť a nevhodnosť návykov pri ich konzumácií.

Špeciálny a individuálny prístup k detskému pacientovi a ženám v tehotenstve - ošetrenie „tehuliek“ citlivým a bezbolestným príspupom – špeciálne poradenstvo, detský pacient – najdôležitejší pacient - včas a pravidelne

 

 

 

 

Terapia biofilmu

Pieskovanie zubov

Air-flow

Profesionálne pieskovanie je bonusový úkon, ktorého výsledkom sú čisté a žiarivé zuby, bez akéhokoľvek poškodenia a celková dezinfekcia dutiny ústnej.

V DIAMOND DENTAL používame najmodernejší typ pieskovača Air-flow ONE, ktorým je tento úkon posadený na najvyššiu úroveň, čo do estetiky a taktiež liečby ochorení v dutine ústnej. Pieskovačom odstraňujeme pigmentové škvrny a nánosy zubného povlaku z povrchu zubnej skloviny, ale taktiež z mäkkých tkanív v dutine ústnej (ďasno, jazyk a sliznice). Princíp pieskovania: aplikácia vzduchu pod tlakom + voda (teplá) + špeciálne typy práškov.

Náš typ pieskovača nám umožňuje ošetrovať aj tých najmenších, pacientov s čeľustnoortopedickým aparátom (tzv. strojčekom), pacientov s citlivou sklovinou a s citlivými krčkami zubov, pacientov s celokeramickými korunkami, mostíkmi, protézami a samozrejme aj impantátmi.

 

 

Terapia biofilmu
Citlivé krčky zubov

Citlivé krčky zubov

Ošetrenie hypersenzitívnych častí zubov (v krčkovej oblasti).

Ide o aplikáciu laku s použitím UV lampy, ktorý je vyrobený priamo na tento úkon a cieľom je zabrániť ďalšej výraznej citlivosti zubov.

V prvom kroku odstránime nečistoty z povrchu zuba a vyleštíme, aplikácia laku s osvietením a následné vysvetlenie správnej domácej starostlivosti, odporučenie pomôcok a techník čistenia.

Pečatenie fisúr

Ponúkame ošetrenie povrchových prirodzených rýh mliečnych a trvalých zubov u detí.  Výkon je bezbolestný a doporučujeme ho na "stoličkách" s hlbším profilom ako vhodnú prevenciu pred vznikom kazov v ryhách a jamkách na žuvacej plôške zuba. Vhodné vykonať maximálne do polroka od prerezania zuba.

 

Pečatenie fisúr
Profesionálne bielenie zubov

Profesionálne bielenie zubov

 

Ponúkame bielenie s dlhodobým až doživotným efektom. Kombinované bielenie PUREWHITENING (domáce+ambulantné), Perfect Bleach (ambulantné bielenie).

Vhodnosť bielenia určujeme na osobnom stretnutí. Pred bielením je vhodné absolvovať profesionálnu dentálnu hygienu.

 

SWAROVSKI kamienok

Trendový šperk je ozdobou Vášho úsmevu.

Aplikácia je vykonávaná bez narušenia zuba vŕtaním.

Dávame do popredia zdravie, preto Vám odporúčame pred rozhodnutím nosiť šperk na zube absolvovať návštevy v DIAMOND DENTAL.

SWAROVSKI kamienok